Bombardimet ruse, humbin jetën 3 civilë në Ukrainën Lindore

schedule09:34 - 3 Maj, 2022

schedule 09:34 - 3 Maj, 2022

Të paktën tre civilë kanë humbur jetën nga bombardimet ruse të qytetit lindor të Ukrainës, Vuhledar, mëngjesin e sotëm, sipas skynews.

Lajmi u konfirmua nga zyra e presidentit ukrainas.

Sipas deklaratës, zona të tjera të Donetsk janë ende në sulmin e vazhdueshëm të forcave ruse, pavarësisht përpjekjeve për evakuimin e civilëve.

Fokusi i forcave rusë është zhvendosur tashmë nga rajoni i Kievit në Ukrainën lindore dhe jugore gjatë javëve të fundit, pasi Moska nuk arriti të merrte në kontroll kryeqytetin.

/abcnews.al