Bodo/Glimt- Roma, sulmoi Nuno Santos, UEFA pezullon Knutsen

schedule20:25 - 11 Prill, 2022

schedule 20:25 - 11 Prill, 2022

Nxehet përballja mes Bodo/Glimt dhe Romës. Kur jemi vetëm 3 ditë përpara ndeshjes së kthimit të çerekfinales së Conference League, UEFA ka marrë vendimet e saj për ndeshjen mes tyre e cila u zhvillua një javë më parë në Norvegji, e cila mbaroi me fitoren e skuadrës vendase me shifrat 2-1.

Në fund të ndeshjes pati një sherr mes stafeve të skuadrave,  me shkëmbime akuzash të ndërsjella dhe  bëri që UEFA të skualifikonte trajnerin norvegjez Kjetil Knutsen dhe trajnerin e portierëve të Giallorossi, Nuno Santos.

Në këtë formë, Knutsen nuk do të jetë në pankinë për ndeshjen e kthimit ndaj verdhekuqve, ndërsa përgatitësi i portierëve të Romës gjithashtu është pezulluar me një ndeshje. /f.a/abcnews.al