Bie pista Aubameyang, Barcelona piketon një tjetër sulmues në Londër

14:37 | 24/01/202014:370

Barcelona kërkon me patjetër një sulmues në merkaton e janarit. Pas konfirmimit se Luis Suarez do të mungojë deri në muajin prill, katalanasit menjëherë janë futur në merkato për të gjetur një zëvendësues për uruguaianin.

Emri më i fundit i lidhur me blaugranat është ai i sulmuesit të Chelsea, Oliver Giroud. Francezi ka kohë që e kërkon largimin nga Londra, për shkak të minutave të pakta që trajneri Lampard e ka aktivizuar sulmuesin. 33-vjeçari flitej se do të kalonte tek Interi, por transferimi nuk u realizua.

Në ditët e fundit mediat në Spanjë e konsideronin të mbyllur kalimin e kapitenit të Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, në Barcelonë, por mesa duket as ky transferim nuk do të ndodhë. Sulmuesi nga Gaboni do të qëndrojë deri në fundin e këtij sezoni tek “Topçinjtë” dhe në merkaton e verës mund të transferohet tek Barcelona. /abcnews.al

 

Oliver Giroud

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono