Berisha: Të dënohet shefi i ekzekutivit që përdor pushtetin

schedule21:47 - 15 Janar, 2018

schedule 21:47 - 15 Janar, 2018

Ish-kryeministri Sali Berisha nga foltorja e parlamentit akuzoi kryeministrin Edi Rama se ofendon dhe shtyp fjalën e lirë të gazetarëve, duke iu referuar edhe një momenti të disa ditëve më parë gjatë Asamblesë se Partisë Socialiste. Ai e akuzoi shefin e ekzekutivit se përdor pushtetin për mbrojtjen e të vëllait duke kërcënuar ata që marrin guximin dhe denoncojnë./abcnews.al