Berisha: Përgjimi për Xhafajn është autentik

schedule12:04 - 17 Maj, 2018

schedule 12:04 - 17 Maj, 2018

Ndërsa ish-kryeministri Sali Berisha jashtë sallës së parlamentit ka deklaruar se audiopërgjimi është autentik dhe se zinxhiri i dëshmitarëve është i pafund.

“Mashtruan dje ashtu siç thotë populli si derra, si të paftyrë kombin shqiptarë dhe komunitetin ndërkombëtar, ky faqezi për të mbrojtur vëllain e tij, Olsin. Gënjeu dhe u bë kryeekspert i zërit dhe deklaroi brenda natës së ajo është një audio e montuar. Sot ky faqezi për t’i shpëtuar kësaj ka marrë një akt terroëist një dëshmitarë ndaj dëshmitarit X. Harron ky faqezi se zinxhiri i dëshmitarëve është i pafund dhe provat janë autentike”./abcnews.al