Benfica zyrtarizon transferimin e Nunez te Liverpool

schedule10:56 - 13 Qershor, 2022

schedule 10:56 - 13 Qershor, 2022

Marrëveshja u mbyll dje, tani ka mbërritur edhe zyrtarizimi nga klubi portugez.

Darwin Nunez është lojtari më i ri i Liverpoolit. Këtë e ka konfirmuar Benfica, e cila me një deklaratë zyrtare ka njoftuar gjithçka.

“Benfica i ka komunikuar Komisionit të Tregut të vlerave se kanë arritur marrëveshjen me Liverpool për shitjen e të drejtave të lojtarit Darwin Nunez për 75 milionë euro, një çmim i cili kap shifrat e 100 milionë euro në total bashkë me bonuset.”

Nunez sot do t’i nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore dhe më pas do të nënshkruajë një kontratë 6-vjeçare deri në qershor të vitit 2028./ h.ll/abcnews.al