Basha: Rama-Tahiri-Xhafa e kanë mbushur policinë me trafikantë

schedule16:01 - 11 Nëntor, 2017

schedule 16:01 - 11 Nëntor, 2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi qe burime të sigurta i kanë bërë me dije se “Prel Enriko Zyla ka qenë i dënuar për trafik dhe shpërndarje droge në Romë, Itali, dhe ka vuajtur dënimin në burgun e Rebibbias. Sipas tij partnerët e kanë ngritur disa herë këtë çështje. Por ai akuzon se, si shumë të inkriminuar të tjerë në polici, Zyla, mbrohej nga Habiljat në kohën e Tahirit dhe nga Agron Xhafa tani që ministër i Brenmdshëm është vëllai i tij, Fatmir Xhafa./abcnews.al