Barcelona pranë marrëveshjes me Fatin

schedule17:47 - 17 Shtator, 2021

schedule 17:47 - 17 Shtator, 2021

Barcelona ka kohë që ka nisur bisedimet me Ansu Fatin për vazhdimin e kontratës.

Sipas “Marca” drejtuesit e klubit janë në rrugën e duhur për të nënshkruar kontratë të re me talentin spanjoll.

Kontrata e reprezentuesit spanjoll skadon sezonin e ardhshëm, megjithëse Barcelona kuptohet se ka opsionin e zgjatjes së saj.

Fati është padyshim një ndër talentet me perspektivë të ndritur dhe klubi spanjoll pret shumë nga 18-vjeçari.

Barcelona do t’i ofrojë kontratë pesëvjeçare me pagë dukshëm më të lartë se që fiton aktualisht. /abcnews.al/