Barcelona është e gatshme të largojë Dest për shifrën e duhur

schedule08:37 - 21 Maj, 2022

schedule 08:37 - 21 Maj, 2022

Sergino Dest duket se nuk është më në planet e Xavit për sezonin e ardhshëm.

Xavi e di që djaloshi 21-vjeçar ka një pontencial të madh dhe një të ardhme por drejtuesit e klubit spanjoll janë të gatshëm ta shesin atë nëse vjen një ofertë e duhur.

Lojtari amerikan firmosi për katalanasit dy vite më parë për shifrën e 21 milionë euro dhe tashmë ata janë të bindur se do e lejonin të largohej për shifrën minimale të 25 milionë euro./h.ll/abcnews.al