I mbijetoi shembjes së pallatit, gruaja nga Thumana rrëfen për Abc News si i shpëtuan shembjes

schedule16:01 - 26 Nëntor, 2019

schedule 16:01 - 26 Nëntor, 2019

Një banore e mbijetuar nga pallati në Thumanë flet për ABC News duke dhënë detaje për banorët që kanë qenë në pallatin e dëmtuar nga tërmeti.

Banorja në Thumanë: Në katin e parë: Anthi Cara, Lima Cara dhe Sadajana Hysa

Në katin e dytë nuk ka.

Kati 3: Hajredin Çupi, lute Çupi, keli Çupi dhe Coli.

Kati 4:  Bukurie Leka.

Kati i pestë: Bert Cara, Fate Cara, Besmir Cara, Hasan Cara, Risa Cara, Kastriot Cakonji. Djalin e kanë gjetur në kat të parë ka shpëtuar, për ata nuk e dimë, kurse në katin e katërt kanë qenë Haxhi Gabili me gruan e vajzën. Ata kanë dalë, vajza ishte brenda, nuk e dimë. Kati i parë thonë që ka vdekur djali i Marjan Preçit, Kristjan Preçi 26 vjec. Ne e dimë që kur u shemb pallati kanë ardh këta, ambulancat e ndihma e shpejtë, sesi i kanë nxjerrë ne nuk e dimë se nuk na ka lënë policia. /abcnews.al