Banorët e Kukësit para komisariatit: Lironi protestuesit

schedule16:58 - 1 Prill, 2018

schedule 16:58 - 1 Prill, 2018

Ashtu dhe siç kishin njoftuar banorët e Kukësit u grumbulluan para policisë së këtij qarku. Me parrulla nëpër duar ata kërkonin lirimin e personave të arrestuar.

Në protestë ka pasur edhe banorë nga Tirana. Ata thanë se do të protestojnë derisa të lirohen të 23 personat e arrestuar nga policia si shkaktarë të dhunës dje në Rrugën e Kombit.

Të shtunën, në protestën kundër tarifës së rrugës, pati përplasje mes protestueve dhe policisë, u dogjën edhe kabinat e shoqërisë koncesionare, ku parashikohet që të paguhet taksa në Rrugën e Kombit./abcnews.al