Balla: Nuk prekim interesin e shqiptarëve

schedule20:47 - 1 Shkurt, 2018

schedule 20:47 - 1 Shkurt, 2018

Taulant Balla kështë shprehur në ABC News se partia e tij nuk do të nënshkruajë një vendim që prek interesin e shqiptarëve dhe vendimin e Gjykates Kushtetuese.

“Nuk ka për të ndodhur kurrë që kjo parti ku unë bëj pjesë të nënshkruajë nje marrëveshje, ku të preket vendimi i Gjykatës Kushtetuese dhe interesi i shqiptarëve”, u shpreh Balla.

Sipas tij është hiprokizi që për këtë çështje të flasë Sali Berisha dhe Lulzim Basha pasi kanë qenë ata që më parë e kanë firmosur një vendim të tillë./abcnews.al