Autoritetet ruse bllokojnë Facebook-un në vend  

schedule19:26 - 4 Mars, 2022

schedule 19:26 - 4 Mars, 2022

Rusia ka ndaluar Facebook-un, sipas një raporti të agjencisë shtetërore ruse të lajmeve RIA Novosti. Raporti thotë se mbikëqyrësi i medias i vendit Roskomnadzor vendosi të bllokojë aksesin në platformën e mediave social.

Vendimi është marrë, pasi sipas tyre kishte pasur 26 raste të diskriminimit ndaj mediave ruse nga Facebook që nga tetori 2020, me akses të kufizuar për kanalet e mbështetura nga shteti si RT dhe agjencia e lajmeve RIA. /abcnews.al