Autori i ‘Game of Thrones’ infektohet me Covid-19, zbulohet si është gjendja shëndetësore

schedule09:33 - 10 Gusht, 2022

schedule 09:33 - 10 Gusht, 2022

Fansat e ‘Game of Thrones’ ishin të shqetësuar për mungesën e George RR Martin në premierën e ‘House of the Dragon’. Gjatë ngjarjes, producenti Casey Bloys zbuloi se autori nuk mori pjesë në ngjarje sepse doli pozitiv me Covid-19.

“Unë do të filloja duke prezantuar George RR Martin, duke thënë se sa e mrekullueshme është ta kemi atë pranë nesh në këtë udhëtim,” tha Bloys. “Fatkeqësisht, George mori Covid në Comic Con kështu që ai nuk erdhi. Unë mendoj se ai është mirë, kështu që mos u shqetësoni. Është një kënaqësi dhe ne jemi shumë me fat që kemi arkitektin e kësaj bote me ne.”

Pas ngjarjes, Martin shpërndau një video në kanalin e tij në YouTube duke i qetësuar fansat për gjendjen e tij shëndetësore.

“Këto janë simptoma të lehta, me disa teshtitje dhe pak kollitje,” paralajmëroi autori. “Ata po kujdesen shumë për mua. Unë jam duke marrë drogën. Duhet të jem mirë.”

‘A Casa do Dragão’ është planifikuar të dalë në gjysmën e dytë të gushtit. Produksioni është vendosur 200 vjet përpara ngjarjeve të shfaqura në ‘Game of Thrones’, duke u fokusuar veçanërisht në klanin Targaryen dhe një luftë të brendshme për fronin e Westeros. /abcnews.al