Australia shënon sërish rekord të rasteve me COVID-19

schedule13:03 - 12 Gusht, 2020

schedule 13:03 - 12 Gusht, 2020

Australia ka shënuar sërish rritje të numrit të rasteve me koronavirus. Ndërkohë 21 persona kanë humbur jetën nga COVID-19, raportuan autoritetet shëndetësore.

Viktimat u shënuan në Victoria. Sakaq numri i rasteve të reja me koronavirus arrit në 410, por pavarësisht kësaj, kryeministri Daniel Andrews bëri thirrje qytetarëve që të mos alarmohen dhe të tregohen të kujdesshëm.