Aubameyang nuk është alternativë për United, sulmuesi mes Chelsea-s dhe qëndrimit në Katalunja

schedule13:12 - 18 Gusht, 2022

schedule 13:12 - 18 Gusht, 2022

Skuadra e Manchester United është në kërkim të një qendërsulmuesi, por ata nuk janë duke bërë lëvizje për sulmuesin e Barcelonaës, Aubameyang, sipas gazetarit Fabrizio Romano.

Për gabonezin në garë është vetëm Chelsea, mirëpo momentalisht Xavi i cilëson atë si të pashitshëm dhe e do në skuadër.

Gjithësesi pritet që të ketë të tjera bisedime mes klubeve për të diskutuar kushtet personale./abcnews.al