Artistët në protestë: Do qëndrojmë brenda në Teatër

schedule12:10 / 24/07/2019

Artistët kanë vendosur të mos lënë ambientet e teatrit kombëtar. Këtë vendim e kanë marrë pas një mbledhje që zhvilloi Aleanca për mbrojtjen e teatrit. Disa prej tyre thanë për abc neës se përgjigja e vetme që presin nga qeveria është shpallja e godinës monument kulture dhe ndërtimi i teatrit të ri në një tjetër zonë të Tiranës./ABC News Albania 24/7

schedule12:10 / 24/07/2019