Arthur Melo kërkon të hakmerret, refuzon të luajë në Champions League

schedule11:24 - 28 Korrik, 2020

schedule 11:24 - 28 Korrik, 2020

Arthur Melo nuk e ka përjetuar mirë atë që i ka ndodhur te Barcelona. Edhe pse ai u shpreh disa herë që dëshironte të rrinte te katalanasit, në fund ai u detyrua të pranonte ofertën e Juventusit.

Braziliani u shkëmbye me Miralem Pjanic, ndërkohë që Barcelona fitoi edhe para nga ky operacion merkatoje. Mesfushori tani kërkon të marrë hak ndaj klubit spanjoll, për mënyrën se si u soll.

Ai ka njoftuar Barcelonën që nuk dëshiron të luajë në Champions League dhe kontrata e tij të përfundojë tani. Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë. Kuptohet që katalansit do e kenë të kotë ta llogarisin për në vazhdim, duke parë mungesën e dëshirës që Arthur ka për të luajtur. /abcnews.al