Argjentina në lot, shtyhet ndeshja e Boca Juniors dhe shpallen tre ditë zie

schedule20:03 - 25 Nëntor, 2020

schedule 20:03 - 25 Nëntor, 2020

Diego Armando Maradona ka pikëlluar gjithë popullin argjentinas, ndërkohe që në vendlindjen e tij presidenti Alberto Fernández ka deklaruar tre ditë zie prej vdekjes së ish-sulmuesit të njohur.  Sigurisht edhe Boca Juniors, ish-klubi i tij, është prekur nga lajmi i vdekjes.

Menjeherë klubi argjentinas ka kërkuar nga Conmebol shtyrjen e ndeshjes me Internacional, e programuar të luhej në orët e para të ditës së nesërme. Kërkesa e tyre është pranuar, pasi bëhet fjalë për një legjendë si Maradona.

Kështu është vendosur që ndeshja e parë e Copa Libertadores mes Internacional dhe Boca Juniors të shtyhet për më 2 dhjetor, kurse ajo e kthimit do të zhvillohet një javë më pas, më 9 dhjetor. /abcnews.al