Aksidentohet për vdekje këmbësorja

schedule16:53 - 24 Nëntor, 2017

schedule 16:53 - 24 Nëntor, 2017

Një aksident me pasojë vdekjen e një kalimtareje ka ndodhur pasditen e së premtes në kryeqytet.

Agron Dedja, 21 vjeç, duke drejtuar mjetin, ka aksidentuar një këmbësore, e cila po kalonte rrugën në bulevardin ” Zhan Dark”.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe Ambulanca ku nga veprimet paraprake rezulton se një grua identitetit i të cilës nuk bëhet i ditur është përplasur dhe ka ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme për zbardhjen e plotë të ngjarjes./tvklan.al