Aksident i rëndë në Lushnjë, Benzi me shpejtësi merr para kamionin

schedule10:58 - 13 Korrik, 2019

schedule 10:58 - 13 Korrik, 2019

Një aksident i frikshëm ndodhi në orët e para të mëngjesit në autostradën e Lushnjës. Një Benz u përplas me një kamion që transportonte bimë medicinale. Të dyja automjetet u përmbysën dhe përfunduan në anë të rrugës duke u përplasur me barrierat e autostradës. Të dy drejtuesit 34-vjeçari Dorian L. në automjetin Benz, dhe shoferi i kamionit morën plagë të rënda, kurse makinat u shkatërruan plotësisht. Sipas policisë, Benzi ka goditur nga pas kamionin, por dyshohet që automjeti ishte me shpejtësi të lartë. Dëmtimet më të rënda i ka 34-vjeçari dhe për ta nxjerrë nga makina e aksidentuar u desh ndërhyrja e forcave zjarrfikëse. I riu u dërgua në spitalin e Lushnjës dhe ndodhet jashtë rrezikut. Gjithashtu jashtë rrezikut është edhe drejtuesi i kamionit. /ABC News Albania 24/7