Aksident i frikshëm me katër të plagosur në Paskuqan

schedule15:41 - 12 Shtator, 2019

schedule 15:41 - 12 Shtator, 2019

Dy automjete u përplasën me njëra-tjetrën në Paskuqan, me pasojë lëndimin e 4 personave. Siç duket edhe nga fotot e siguruara nga ABC Neës, makinat u shkatërruan pothuajse plotësisht.

Një nga të lënduarit mbeti një orë i bllokuar në automjetin tip Mecedez-Benz. Është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve dhe e banorëve të zonës, për të nxjerrë trupin e plagosur nga makina.

Ekspertët e policisë rrugore dyshojnë se shkak për aksidentin u bë shpejtësia tej normave e lëvizjes dhe manovrimi i gabuar i njërit prej shoferëve, i cili tentoi të shmangte një person, që po nga njëra anë e rrugës në tjetrën./ABC News Albania 24/7