“Aguero numri nëntë më i mirë?”, Guardiola jep përgjigjen epike

schedule08:22 - 13 Janar, 2020

schedule 08:22 - 13 Janar, 2020

Sergie Aguero ka shënuar 13 gola në 16 ndeshje me Manchester City këtë sezon. Sulmuesi argjentinas është shënuesi më i mirë në skuadrën e tij, ndërkohë që së fundmi është ngacmuar edhe trajneri Pep Guardiola.

Trajnerin spanjoll e kanë pyetur nëse Aguero është sulmuesi më i mirë i tij dhe përgjigja ka qenë e qartë: “Më i miri është Messi”. Gazetarët nuk janë ndalur me kaq: “Ok, a është ai numri nëntë më i mirë?”.

Guardiola me përgjigjen e tij i ka vënë vulën dhe ka mbyllur çdo diskutim, duke thënë: “Messi është numri 9, numri 10, numri 11, numri 6, numri 4…”. /abcnews.al

https://twitter.com/goal/status/1216635868783562752