ABC News siguron pamjet e vënies së zjarrit të makinës në Elbasan

schedule14:50 - 29 Prill, 2018

schedule 14:50 - 29 Prill, 2018

Makinës së një pedagogu në Elbasan, Arben Haxhihysenit, i është vënë zjarri pak pas mesnatës. Policia ka zbuluar se zjarri ishte i qëllimshëm dhe ka nisur hetimet. Ngjarja ka ndodhur në lagjen” Qemal Stafa” dhe benzi ishte i parkuar poshtë shtëpisë së pronarit Arben Haxhihyseni 62 vjeç. ABC News ka siguruar videon ne momentin kur autori i mbuluar me kapuç ka hedhur benzinën në makinë. Siç shikoni dhe nga pamjet ai është një djalë i ri që i vë flakën makinës. Policia ende nuk ka gjetur kush është autori. Por po punohet për zbardhjen e plotë të saj. /abcnews.al