A janë Rama dhe Basha pas shpalljes non-grata nga Britania? Përgjigjet Berisha

schedule12:44 - 22 Korrik, 2022

schedule 12:44 - 22 Korrik, 2022

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se pas shpalljes non-grata nga Britania e Masdhe qëndron sërish Edi Rama.

“Qëndrojnë plotësisht. Domethënë, rregulli është ky. Në qoftë se SHBA i ndalon vizat një personi, sipas një trakjtati që kanë midis vendeve anglosanksione, quhet traktati i 5 syve, pothuajse automatikisht u ndalohet. Me ç’kuptova unë nga letra, nuk është ky ndalim mbi bazën e këtij traktati. Ajo që di unë është kjo: Edi Rama njoftoi të poarin, njoftoi të dytin. Të akuzosh një tjetër për një aferë, 14 vite më parë, e cila është zbardhur 100% dhe bën biznes në Shqipëri do të thotë të jesh i mashtruar në shkallën shtetërore”, tha Berisha. /abcnews.al