90 milion euro oferta e parë, klubi anglez i çmendur pas Haaland

schedule15:20 - 19 Shkurt, 2021

schedule 15:20 - 19 Shkurt, 2021

Erlind Haaland është objektivi kryesor i Chelsea. Ky lajm është raportuar prej kohësh, por tashmë ka edhe detaje të tjera që raportohen nga Win Sports TV.

Londinezët do tentojnë të kënaqin gjermanët e Borussia Dortmund me ofertën e tyre dhe gazetari Pipe Sierra shkruan se oferta fillestare që do të bëhet kap shifrën e 90 milion eurove.

Chelsea nuk është i vetëm në garë për shërbimet e norvegjezit, pasi edhe Real Madrid e Barcelona janë të interesuar dhe do tentojnë transferimin e tij në verë. /abcnews.al