9 viktima dhe 294 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

schedule15:08 - 19 Janar, 2021

schedule 15:08 - 19 Janar, 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 9 pacientë.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 1,729 testime, 294 persona rezultuan pozitivë.

Nga muaji mars deri më sot numri i përgjithshëm i të prekurve me COVID-19 ka arritur në 56.412 raste.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 101 raste, Prizren 35 raste, Ferizaj 19 raste, Gjilan 15 raste, Podujevë 15 raste, Suharekë 13 raste, Klinë 11 raste, Pejë 11 raste, Lipjan 9 raste, Gjakovë 7 raste, Malishevë 7 raste, Rahovec 7 raste, Fushë-Kosovë 6 raste, Shtime 6 raste, Dragash 5 raste, Kamenicë 5 raste, Kaçanik 5 raste, Viti 5 raste, Drenas 3 raste, Mitrovicë 3 raste, Deçan 2 raste, Skenderaj 2 raste dhe me nga një rast komunat Junik  dhe Vushtrri.

/abcnews.al/