60 milionë lekë për Skënderbeun, Mensah mbetet në Superiore

schedule09:18 - 10 Gusht, 2022

schedule 09:18 - 10 Gusht, 2022

Partizani ka bërë një goditje në merkato, duke arritur marrëveshjen me klubin e Skënderbeut për sulmuesin e ri Alfred Mensah.

Autori i 9 golave sezonin e shkuar ishte pranë kalimit në Izrael, por klubi korccar kërkoi taksën e formimit. Klubi izraelit nuk donte të paguante dhe Mensah bëri prapaktheu.

Tani Panorama Sport shkruan se Partizani ka paguar 60 milionë lekë për ganezin te Skënderbeu dhe pritet të bashkohet me klubin kryeqytetas. / abcnews.al