200 milionë euro, njihuni me formacionin e “spektatorëve” në Premier

schedule11:35 - 16 Tetor, 2019

schedule 11:35 - 16 Tetor, 2019

Në Premier League, rivaliteti për një vend titullari është shumë i ashpër, madje as disa yje të futbollit nuk arrijnë të luajnë rregullisht. deri më tani, janë luajtur tetë ndeshje në kampionatin anglez, por disa lojtarë nuk kanë luajtur thuajse aspak. Mesut Ozil, Lucas Torreira, Olivier Giroud dhe Christian Pulisic janë vetëm katër nga 11 lojtarët që përbëjnjë një formacion të shkëlqyer, por që nuk po gjejnë minuta në Premier League./abcnews.al

1 – Lovre Kalinic (Aston Villa)
4.5 milionë euro

2 – Diogo Dalot (Manchester United)
19 milionë euro

3 – Joe Gomez (Liverpool)
3.5 milionë euro

4 – Marcos Rojo (Manchester United)
16 milionë euro

5 – Charlie Taylor (Burnley)
6 milionë euro

6 – Victor Wanyama (Tottenham)
11 milionë euro

7 – Lucas Torreira (Arsenal)
26.4 milionë euro

8 – Mesut Ozil (Arsenal)
42.5 milionë euro

9 – Jordon Ibe (Bournemouth)
15 milionë euro

10 – Christian Pulisic (Chelsea)
58 milionë euro

11 – Olivier Giroud (Chelsea)
18 milionë euro