17800 infeksione dhe 104 viktima brenda një dite nga koronavirusi në Gjermani

schedule07:40 - 11 Prill, 2021

schedule 07:40 - 11 Prill, 2021

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit të ri në Gjermani është rritur me 17,855 gjatë 24 orëve të fundit dhe tani ka shkuar në një total prej 2,998,268, sipas të dhënave nga Instituti Robert Koch (RKI).

Numri i vdekjeve për shkak të COVID-19 është rritur me 104 dhe numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë humbur jetën në Gjermani nga pandemia ka shkuar në 78,353./ Abcnews.al