15 raste të reja me koronavirus në Serbi, rritet numri i të prekurve

schedule08:42 - 20 Mars, 2020

schedule 08:42 - 20 Mars, 2020

Në Serbi janë konfirmuar 15 raste të reja me koronavirus, pasi u tetsuan 39 mostra. Ndrëkohë numri në total i të infektuarve ka shkuar në 118 persona.

Pesë prej rasteve të fundit janë në spital, ndërsa dhjetë kanë shenja të lehta dhe ndodhen në shtëpi.

Sakaq, në Serbi deri më tani kanë humbur jetën 12 persona, ndërsa qeveria ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme. /abcnews.al