15:27 | 07/04/201815:270

Politika në ABC News na sjell këtë javë protestën e kuksianëve kundër tarifës së Rrugës së Kombit. Një aksion që solidarizoi qytetarë në mbarë vendin, por edhe riaktivizoi opozitën përballë kryeministrit, që u tërhoq para presionit qytetar. Në vitin e pestë në pushtet, të gjithë duken kundër Edi Ramës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono