Zyrtari i BE-së: Javët e ardhshme do jenë vendimtare për rezultatin e luftës në Ukrainë

schedule18:51 - 22 Prill, 2022

schedule 18:51 - 22 Prill, 2022

Javët e ardhshme mund të jenë vendimtare për luftën në Ukrainë, sipas një zyrtari të lartë të BE-së, shkruan The Guardian.

Sipas zyrtarit, Rusia ka të ngjarë të rrisë sulmet e saj ushtarake në Ukrainën lindore dhe përgjatë bregdetit të vendit.

“Kjo nuk është një përrallë me një fund të afërt të lumtur. Mendoj se ka të ngjarë të shohim një rritje në intensitetin e sulmeve ushtarake ruse në lindje dhe të sulmeve ushtarake  përgjatë bregdetit.

“Dy javët e ardhshme do të jenë vendimtare për rezultatin e luftës në Ukrainë,” theksoi zyrtari i BE-së.

/abcnews.al