Zyrtare: Vendoset orari i “El Clasico”, tërbohen spanjollët

schedule15:26 - 25 Shtator, 2019

schedule 15:26 - 25 Shtator, 2019

Barcelona dhe Reali i Madridit kanë mësuar datën dhe orarin e përballjes së parë midis tyre këtë sezon. Transmetuesi i La Liga ka vendosur që “El Clasico” të luhet në një orar krejtësisht të papërshtatshëm për tifozët që do ta ndjekin ndeshjen nga stadiumi.

Beteja e 26 tetorit do të nisë prej orës 13:00 dhe Movistar që do e transmetojë “El Clasico”-n në kanalin Vamos synon që të kapë një audiencë sa më të madhe, kryesisht në Azi.

Kjo është hera e dytë që kjo përballje të luhet në këtë orar. Në të shkuarën është luajtur në “Santiago Bernabeu” në dhjetor të vitit 2017. Pavarësisht orarit, “El Clasico” do të pritet me interes nga tifozët në gjithë botën. /abcnews.al