ZYRTARE/ “I plotësuam kërkesën trajnerit”, Reali bujar me bavarezët

11:18 | 22/01/202011:180

Bayern Munich ka transferuar mbrojtësin e Real Madrid, Alvaro Odriozola. Për të interesoheshin edhe Sevilla e Atheltic Bilbao, por bavarezët në fund e bindën lojtarin dhe klubin spanjoll. Mbrojtësi tashmë ka arritur në Mynih dhe pritet të kryejë vizitat mjekësore. Më pas do të vijë edhe firma.

“Pas diksutimeve të brendshme, ne vendosëm t’i plotësojmë kërkesën trajnerit tonë Hans Flick për një përforcim në mbrojtje dhe vendosëm bashkërisht të afrojmë Alvaro Odriozola. Jemi të lumtur për angazhimin e tij në klubin tonë dhe dëshirojmë të falënderojmë drejtuesit e Real Madrid për bisedimet miqësore dhe bashkëpunimin”, është shprehur CEO i Bayern, Karl-Heinz Rummenigge.

Drejtori sportiv, Hasan Salihamidzic, u shpreh: “Jemi të bindur se Alvaro Odriozola dop ta ndihmojë ekipin tonë me cilësitë e tij”. Mbrojtësi i djathtë në të shkuarën ka qenë pjesë e Real Sociedad dhe madrilenët paguan për të plot 40 milionë euro, por këtë sezon nuk ka pasur hapësira dhe zgjidhja më e mirë ka qenë huazimi i tij. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono