Zyrtare: Aleksis Sanchez tek Inter, United ia jep me të dyja duart

schedule11:38 - 6 Gusht, 2020

schedule 11:38 - 6 Gusht, 2020

Aleksis Sanchez është zyrtarisht i Interit dhe Manchester United nuk përfiton asnjë qindarkë. Marrëveshaj mes klubeve ishte arritur dhe sot klubi italian ka dalë me deklaratë.

Sulmuesi nga Kili do të jetë pjesë e Interit deri në verën e vitit 2023, ndërkohë United kursen ndjeshëm për shkak se nuk do të duhet ta paguajë më Sanchez.

Ai ka pranuar madje ulje page tek Interi, pasi në dy sezone tek United ka përfituar rreth 40 milion euro. Një shumë e konsiderueshme, për vetëm tre gola të shënuar në kampionat. /abcnews.al