“Zoom” në ndihmë të futbollit, tifozët e West Ham kanë një kërkesë

schedule09:20 - 26 Maj, 2020

schedule 09:20 - 26 Maj, 2020

Futbolli do rikthehet pa tifozë, sikurse ka ndodhur momentalisht në Gjermani. Në Danimarkë janë munduar të gjejnë forma të ndryshme që lojtarët në fushë të ndjejnë praninë e publikut. AFG ka menduar që tifozët t’i ndjekin takimet përmes Zoom.

Një tjetër ide ka Midtjylland, që po mendon të lejojë tifozët që t’i ndjekin ndeshje jashtë stadiumit, ku do të vendosin monitorë të mëdhenj dhe fansat e zjarrtë mund t’i shohin ndeshjet nga brenda makinave.

Gjithashtu do të ketë monitorë të mëdhenj edhe brenda në stadium, në mënyrë që edhe futbollistët të shikojnë të dëgjojnë dhe shikojnë tifozët që i mbështesin nga jashtë. Në Angli tifozët e West Ham United kanë zgjedhur idenë e AFG.

Raportohet se tifozët e Çekiçëve janë në bisedime me klubin, që të lejojnë shfaqjen e fytyrave të tyre në ekranet e mëdha të stadiumit të tyre. Diçka e tillë do të bëhej përmes platformës Zoom dhe e gjitha kjo që futbollistët e West Ham të motivohen gjatë ndeshjeve që do të luhen me dyer të mbyllura. /abcnews.al