Zgjedhjet e 30 Qershorit, Rama mbledh të shtunën kandidatët dhe ministrat

schedule19:31 - 16 Maj, 2019

schedule 19:31 - 16 Maj, 2019

Mazhoranca duket e vendosur të shkojë në zgjedhjet e 30 qershorit pa opozitën.

ABC News ka mësuar se kryeministri ka thirrur të shtunën një takim me kandidatët vendorë për kryetar bashkie e këshilltarë.

Takimi do mbahet në Pallatin e Kongreseve dhe të pranishëm do jenë edhe ministrat e qeverisë, një pjesë e të cilëve, janë të angazhuar si drejtues politikë në qarqe. /ABC News Albania 24/7