Zgjedhja e pasuesit të Ilir Metës, Alibeaj mbledh sërish Grupin Parlamentar në selinë blu

schedule09:39 - 20 Maj, 2022

schedule 09:39 - 20 Maj, 2022

Enkelejd Alibeaj do të mbledhë sërish pasditen e së premtes Grupin Parlamentar të Partisë Demokratike. Mbledhja në selinë blu pritet që zhvillohet në orën 16.00.

Në fokus të bisedimeve pritet të jetë sërish zgjedhja e kreut të ri të shtetit. Kujtojmë se në mbledhjen e së enjtes që zgjati për tre orë dhe ku nuk mori pjesë “Rithemelimi”, u propozuan një sërë kandidatësh për President.

Në përfundim nga moria e kandidatëve të propozuar u zgjodhën për t’u shqyrtuar më tej vetëm tetë prej tyre.

Lista e kandidatëve

1.Leonard Demi

2.Arben Çejku

3.Dritan Demiraj

4.Dashamir Shehi

5.Rexhep Uka

6.Halim Kosova

7.Leka Zogu

8.Visar Zhiti

Kujtojmë se pas mbledhjes së djeshme në selinë blu, deputeti demokrat Tomorr Alizoti, i ftuar në “Radari Informativ” në Abc është shprehur se nuk bëhet fjalë për proces, pasi nuk ka unifikim të të gjithë grupit parlamentar të PD-së.

Sipas Alizotit, ajo që po ndodh brenda PD-së nuk është më politike, “është një marrëzi.” /abcnews.al/