Zbardhet misteri: Pse ndodheshin tre fuoristradat në thellësi të detit në Vlorë

11:14 | 17/02/202011:140

Policia ka nxjerrë nga deti tre fuoristradat që u gjenden disa metra në thellësi të detit në zonën e Plazhit të Ri në Vlorës. Makinat tërhoqen vëmendjen e medias dhe opinionit publik pasi dyshimet e para lidheshin me ndonjë tentativë për të trafikuar lëndë narkotike.

Megjithatë, paraprakisht dyshohet se makinat kanë ngecur pasi tentuan të nxjerrin një mjet lundrues nga deti.

Lexo edhe: VIDEO/ Tre fuoristrada gjenden disa metra në thellësi të detit në Vlorë

Gazetari Elton Nika raporton për abcnews.al se fillimisht ka hyrë një makinë, e cila ishte pajisur edhe me karrelë për transportimin e mjeteve lundruese. Pasi makina ngeci, në ndihmë të saj ka shkuar një tjetër makinë, e cila sërish nga ngecur. Në det ka ngecur edhe makina e tretë duke shkaktuar një situatë të pazakontë në Vlorë.

Mësohet se është identifikuar edhe mjeti lundrues, për të cilin ngecën makinat. Mjeti është regjistruar në Autoritetin Portual të Durrësit si varke peshkimi. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono