VIDEO/ Tre fuoristrada gjenden disa metra në thellësi të detit në Vlorë

09:04 | 17/02/202009:040

Banorët e Vlorës janë përballur me një ngjarje të çuditshme mëngjesin e sotëm teksa kanë parë tre makina fuoristradë të zhytura në ujë në zonën e Plazhit të Ri në Vlorë.

Gazetari Elton Nika bën me dije për abcnews.al se bëhet fjalë për tre makina, dy gri dhe një e zezë, të cilat janë disa metra në thellësi të detit.

Dyshohet se tre makinat kanë ngecur në brendësi të detit teksa po tentonin të nxirrnin një varkë, megjithatë policia nuk ka saktësuar ende se cili ka qenë shkaku i vërtetë.

 

“Gjthçka mbetet disi enigmatike. Makinat janë gjendur pak metra larg bregut të detit në zonën e Plazhit të Ri.

Dyshohet që Një prej tyre mund të jetë futur për të tërhequr një mjet lundrues që gjendej në breg dhe të tjerat kanë ngecur gjithashtu.

Policia ka shoqëruar një mjet lundruar që dyshohet se ishte pikërisht mjeti që është tërhequr nga fuoristradat. Mbet për t’u verifikuar nëse kemi të bëjmë me një ngjarje që lidhet me një trafik të mundshëm apo nëse makinat kanë ngecur aty për të tërhequr një mjet lundrues”, tha gazetari Elton Nika. /abcnews.al

Lexo edhe: Zbardhet misteri: Pse ndodheshin tre fuoristradat në thellësi të detit në Vlorë

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono