Xhafaj: Forca e Ligjit goditje ndëshkuese në Shkodër, Tiranë dhe Roterdam

schedule09:27 - 22 Shtator, 2018

schedule 09:27 - 22 Shtator, 2018

Në një postim për rrjetet sociale, ministri i Brendshëm Fatmir Xahfaj njoftoi se operacioni “Forca e Ligjit” ka zhvilluar një goditje ndëshkuese njëkohësisht në Shkodër, Tiranë dhe Roterdam (Holandë), me disa të arrestuar për një nga grupet kriminale më të rrezikshëm në veri të vendit.

Një tjetër super-aksion policor në kuadër të Operacionit “Forca e Ligjit” nga ana e Task Forcës Speciale Qendrore së Policisë së Shtetit, në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Detajet në Konferencë për media, sot në 10.00, në Policinë e Shtetit./abcnews.al