Vlorë, shkëmbi shkëputet nga mali, bie sipër një shtëpie

schedule14:30 - 11 Prill, 2019

schedule 14:30 - 11 Prill, 2019

Një shkëmb nga mali ka rënë mbi një banesë tek Uji i Ftohte në Vlorë.  Familjaret Balilaj shpëtuan për mrekulli. Ata ishin në gjumë kur guri i madh çau murin dhe hyri brenda dhomës së ndenjes. Burrë e grua Balilaj kanë kaluar natën jashtë nga frika. Ata thonë se janë ndjerë të rrezikuar dhe kërkojnë dikush t’i ndihmojnë. Familja Balilaj fajëson punëtoret që po punojnë për bypassin  Fier –Vlore për punë jo cilësore dhe pa kujdes ndaj banorëve që jetojnë poshtë malit./abcnews.al