Vlorë/Sekuestrohen vaj hashashi e kanabis në një kantinë vere

schedule12:44 - 21 Shkurt, 2018

schedule 12:44 - 21 Shkurt, 2018

Prokuroria e Vlorës  sekuestroi 50 litra vaj hashashi dhe 17.5 kg çokollatë kanabis gjatë kontrollit të pronës së Shahin Zanajt, i cili Kristaq Derraj 26 vjeç. Gjithashtu janë sekuestruar 13 kg hashash në formë pluhuri si dhe pajisje të përpunimit të drogës. Sipas prokurorisë, sekuestrimet u bënë në kantinën e verës së Zanaj. Gjithashtu u ushtrua kontroll edhe në aktivitetin privat, bar restorant në Rradhimë të Zanajt, por nuk u gjet gjë e kundraligjshme.

/abcnews.al