Vlorë/ Nis aksioni për pastrimin e rrugëve nëpër fshatra

schedule13:00 - 17 Prill, 2018

schedule 13:00 - 17 Prill, 2018

Pastrojmë tokën që duam, ka startuar aksioni dhe në Vlorë. Pas urdhërit të ministrit Blendi Klosi për një Shqipëri më të pastër, autoritet të Inspektoriatit të Mjedisit, pyjeve dhe ujërave, por dhe të agjencisë rajonale të mjedisit kanë qenë bashkë në hyrje të fshatit Panaja, një zonë turistike e prekur nga ndotja e inerteve dhe mbetjeve urbane. Sipas drejtorit të Inspektoriatit të Mjedisit, Kreshnik Lilaj aksioni do të vazhdojë në të gjitha fshatrat. Në këtë operacion janë thirrur banorët, tregtarët pasi situata është alarmante./abcnews.al