Vjen ndarja me Rangers, Eros Grezda zgjedh ekipin e ri

14:56 | 06/01/202014:560

Eros Grezda i ka dhënë fund aventurës me Rangers. Klubi i famshëm skocez pagoi 2 milionë sterlina tek Osijek gushtin e vitit 2018 dhe gjakovari i kombëtares firmosi një kontratë 4-vjeçare.

Aventura në ishull nuk ka shkuar mirë për të. Sezonin e kaluar ia doli të zhvillonte disa paraqitje pozitive dhe shënoi 2 gola, ndërsa këtë sezon u aktivizua me ekipin U21 të Rangers. Palët kanë ndërprerë marrëveshjen dhe 24-vjeçari, i cili numëron 12 ndeshje dhe 1 gol me Shqipërinë, ka zgjedhur ekipin e ri.

Grezda do të rikthehet në Kroaci tek Osijek, ekipi ku zhvilloi performanca pozitive dhe shpërtheu në sezonin 2017-2018. SunSport raporton se klubi skocez ka përfshirë një klauzolë që do i sjellë fitime nëse lojtari i kombëtares shqiptare shitet në të ardhmen. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono