Viktima e parë nga COVID-19 në Vlorë, banorët ndjehen të frikësuar

schedule14:18 - 28 Mars, 2020

schedule 14:18 - 28 Mars, 2020

Zonja që ndërroi jetën mbrëmjen e së premtes, ka qënë në Breshia rreth 14 ditë më parë dhe me tu kthyer ka pasur temperaturë për 10 ditë.

Ndërsa të martën është nisur me urgjencë në gjendje të rëndë drejt Spitalit Infektiv. Fqinjët e saj tregojnë më shumë për marrëdhëniet mes tyre.

“Kohët e fundit qëndronte më shumë këtej. Që në momentin që u fut në karantinë bashkëshorti nuk ka dalë”, tregon një nga banorët.

Më tej ato shprehen se zona nuk është dezinfektuar.

Kjo zonjë kur mësoi këtë lajm prej panikut me sa thotë ka shqetësime shëdetësore.

“Gjithë natën nuk kam bërë gjumë nga zemra. Jam shumë e frikësuar, dua të bëj një test”, shprehet ajo.

Ndërkaq bashkëshorti i viktimës së parë në Vlorë, është vëtëkarantinuar në banesë dhe nga testi i parë ka rezultuar negativ. Mësohet se varrimi i të ndjerës do të bëhet në fshatin e saj të lindjes në Fier./abcnews.al