Video/Zjarr i fuqishëm në një fabrikë riciklimi në Kashar

schedule10:24 - 22 Prill, 2018

schedule 10:24 - 22 Prill, 2018

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë mëngjesin e sotëm një fabrikë të riciklimit të mbetjeve në Mëzes. Sipas informacioneve paraparake të Policisë zjarri ka rënë rreth orës 10:00, në Kashar.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe Zjarrëfikësja, ku po punohet për fikjen e zjarrit. Si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të zjarrit. /abcnews.al