VIDEO/ Vllaznia në avantazh, goli i Junior bën diferencën në Gjirokastër

schedule18:49 - 5 Korrik, 2020

schedule 18:49 - 5 Korrik, 2020

Vllaznia e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë kundër Luftëtarit në Gjirokastër, falë një goli të Silvio Junior në minutën e 40-të të sfidës. Shkodranët fitojnë një goditje dënimi në të djathtë të sulmit dhe topin në duar e merr Lika.

Krosimi i kapitenit shkodran me të majtën gjen të lirë kokën e Junior, me brazilianin që vetëm i jep udhë topit drejt rrjetës. Vllaznia në avantazh, ndërsa në pjesën e dytë, pritet që lufta sportive të jetë dhe më e ashpër./abcnews.al

https://streamable.com/swrnz8

Superiore, java 32

Luftëtari – Vllaznia  0-1
Junior 40′