VIDEO/ VAR ndihmon Partizanin, demat e mbyllin në avantazh pjesën e parë

schedule17:38 - 4 Dhjetor, 2021

schedule 17:38 - 4 Dhjetor, 2021

Partizani dhe Skëndërbeut po zhvillojnë mes tyre sfidën e fundit të javës së 11-të të superiores, në stadiumin “Air Albania”.

Demat kanë arritur ta mbyllin ndeshjen në avantazh kundër ujqërve të dëborës me shifrat 2-1.

Një spektakël i vërtet në “Air Albania” mes dy skuadrave, me skuadrën e Ilir Dajës që kaloi e para në avantazh me anë të Rrapajt në minutën e 14. Pas një aksioni mjaft të bukur, mesfushori i talentuar lëshoi një goditje mjaft të bukur dhe ndali topin në rrjetën e portës së Rexhepit.

Nuk ka vonuar edhe kundër përgjigjja nga djemtë e Migen Memellit të cilët arritën të barazonin rezultatin në minutën e 20 me Mensah që përfitoi nga një gabim i mbrojtjes së Partizanit.


Demat kaluan përsëri në avantazh kundër korçarëve, këtë herë mendoi Cara t’iu rikthente epërsinë numerike dhe të dërgonte skuadrat në dhomat e zhveshjes me shifrat 2-1.

/f.a/abcnews.al